För media

Här hittar du kontaktuppgifter för den svenska truppen.

Ladda gärna ner den svenska truppens teambook här: Teambook Minsk 2019PDF

Kontaktuppgifter

SOK:s media-avdelning på hemmaplan

Lars Markusson, mediechef
Mobil: + 46 (0) 70 568 90 31
E-post: lars.markusson@sok.se

Linda Sandgren, kommunikatör
Mobil: +46 (0) 703-33 57 22
E-post: linda.sandgren@sok.se

SOK:s truppledning

Peter Reinebo, Truppchef
Mobil: +46 (0) 706-578804
E-post: peter.reinebo@sok.se

Mikael Gunnarzon, Assisterande truppchef
Mobil: +46 (0) 705-58 96 96
E-post: mikael.gunnarzon@sok.se

Per Andersson, Medicinskt ansvarig (21-24 juni)
Mobil: +46 (0) 730-44 80 54
E-post: per.andersson@sok.se

Lykke Tamm, Medicinskt ansvarig (24-30 juni)
Mobil: +33 621 121 497
E-post: lykke.tamm@sok.se

Ledare för varje idrott

Andrew Smith, ledare badminton
Peter Blomqvist, ledare bordtennis
Lennart Bernström, ledare boxning
Sara Dikanda Eriksson, ledare dambrottning
Zigmunds Jansons, ledare herrbrottning
Tomas Johansson, ledare bågskytte
Vincent Walduck, ledare artistisk gymnastik dam
Mathias Lindeberg, ledare gymnastik trampolin
Robert Eriksson, ledare judo
Per Erik Rönnestrand, ledare kanot
Joakim Engman, ledare karate
Jonas Edman, ledare skyttesport gevär
Jonas Fyrpihl, ledare skyttesport pistol
Mikael Eriksson, ledare skyttesport lerduva

 


Partners