Tävlingsprogram

Tiderna är svenska tider.

Torsdagen den 8 februari

01.05-03.00 Curling, mixeddubbel, grundspel
12.05-14.00 Curling, mixeddubbel, grundspel
13.30-14.35 Backhoppning, herrar, normalbacke, kval

Fredagen den 9 februari

00.35-02.30 Curling, mixeddubbel, grundspel
02.00-02.45 Freestyle, damer, puckelpist, kval
02.00-05.25 Konståkning, lagtävling, herrar och par, kortprogram
03.45-04.30 Freestyle, herrar, puckelpist, kval
05.35-07.30 Curling, mixeddubbel, grundspel
12.00-13.50 Invigning

Lördagen den 10 februari

01.05-03.00 Curling, mixeddubbel, grundspel
02.00-06.30 Snowboard, herrar, slopestyle, kval
08.15-09.15 Längdskidor, damer, skiathlon
08.40-11.00 Ishockey, damer, grundspel Japan - Sverige
11.00-13.50 Short track, herrar 1 500 m final, damer 500 m kval, damer 3 000 m stafett kval
11.10-14.45 Rodel, herrar, enmans, heat 1 och 2
12.00-13.55 Skridsko, damer, 3 000 m, individuellt
12.05-14.00 Curling, mixeddubbel, grundspel
12.15-13.35 Skidskytte, damer, 7,5 km, sprint
13.10-15.30 Ishockey, damer, grundspel Schweiz - Sydkorea
13.35-15.20 Backhoppning, herrar, normalbacke, final

Söndagen den 11 februari

01.05-03.00 Curling, mixeddubbel, grundspel
02.00-06.35 Konståkning, lagtävling, isdans och damer, korta program, par fritt program
02.00-03.40 Snowboard, herrar, slopestyle, final
03.00-05.10 Alpint, herrar, störtlopp
05.30-07.30 Snowboard, damer, slopestyle, kval
07.15-09.15 Längdskidor, herrar, skiathlon
08.00-10.40 Skridsko, herrar, 5 000 m, individuellt
08.40-11.00 Ishockey, damer, grundspel Finland - USA
10.50-14.45 Rodel, herrar, enmans, heat 3 och 4
11.30-12.00 Freestyle, damer, puckelpist, final omgång 1
12.05-14.00 Curling, mixeddubbel, skiljeomgångar
12.15-13.40 Skidskytte, herrar, 10 km, sprint
13.00-14.50 Freestyle, damer, puckelpist, final omgång 2 och 3
13.10-15.30 Ishockey, damer, grundspel Kanada - Ryssland

Måndagen den 12 februari

01.05-03.00 Curling, mixeddubbel, semifinaler
02.00-03.40 Snowboard, damer, slopestyle, final
02.00-05.10 Konståkning, lagtävling, herrar, damer och isdans fritt program
02.15-04.15 Alpint, damer, storslalom, åk 1
05.30-07.00 Snowboard, damer, halfpipe, kval
05.45-07.25 Alpint, damer, storslalom, åk 2
08.40-11.00 Ishockey, damer, grundspel Schweiz - Japan
11.10-12.00 Skidskytte, damer 10 km, jaktstart
11.30-12.00 Freestyle, herrar, puckelpist, final omgång 1
11.50-14.45 Rodel, damer, enmans, heat 1 och 2
12.05-14.00 Curling, mixeddubbel, semifinaler
13.00-13.50 Skidskytte, herrar, 12,5 km, jaktstart
13.00-14.50 Freestyle, herrar, puckelpist, final omgång 2 och 3
13.10-15.30 Ishockey, damer, grundspel Sverige - Sydkorea
13.30-15.15 Skridsko, damer, 1 500 m, individuellt
13.50-15.25 Backhoppning, damer, normalbacke, final

Tisdagen den 13 februari

01.05-03.00 Curling, mixeddubbel, bronsmatch
02.00-03.30 Snowboard, damer, halfpipe, final
03.30-05.00 Alpint, herrar, kombination, störtlopp
05.00-06.00 Snowboard, herrar, halfpipe, kval
07.00-08.10 Alpint, herrar, kombination, slalom
08.40-11.00 Ishockey, damer, grundspel Kanada - Finland
09.30-10.45 Längdskidor, damer/herrar, sprint, klassiskt, kval
11.00-13.30 Short track, damer 500 m final, herrar 1 000 m kval, herrar 5 000 m stafett kval
11.30-14.45 Rodel, damer enmans, heat 3 och 4
12.00-13.50 Längdskidor, damer/herrar, sprint, finaler
12.00-13.50 Skridsko, herrar 1 500 m, individuellt
12.05-14.15 Curling, mixeddubbel, final
13.10-15.30 Ishockey, damer, grundspel USA - Ryssland

Onsdagen den 14 februari

01.05-04.00 Curling, herrar, grundspel
02.00-05.25 Konståkning, par, korta programmet
02.15-03.30 Alpint, damer, slalom, åk 1
02.30-04.00 Snowboard, herrar, halfpipe, final
04.10-06.30 Ishockey, damer, grundspel Sverige - Schweiz
05.45-06.55 Alpint, damer, slalom, åk 2
06.05-09.00 Curling, damer, grundspel
07.00-7.50 Nordisk kombination, ind. Gundersen, normalbacke
08.40-11.00 Ishockey, damer, grundspel Sydkorea - Japan
09.45-10.30 Nordisk kombination, ind. Gundersen, 10 km
11.00-12.45 Skridsko, damer, 1 000 m, individuellt
12.05-14.00 Skidskytte, damer, distans 15 km
12.05-15.00 Curling, herrar, grundspel
12.20-14.45 Rodel, tvåmanna, heat 1 och 2
13.10-15.30 Ishockey, herrar, grundspel Slovakien - Ryssland, USA - Slovenien

Torsdagen den 15 februari

01.05-04.00 Curling, damer, grundspel
02.00-04.25 Skeleton, herrar, heat 1 och 2
02.30-05.45 Konståkning, par, fritt program
03.00-04.30 Snowboard, herrar, snowboardcross seedningsrunda
03.00-05.10 Alpint, herrar, super-G
04.10-06.30 Ishockey, herrar, grundspel Finland - Tyskland
04.10-06.30 Ishockey, damer, grundspel USA - Kanada
05.30-06.50 Snowboard, herrar, snowboardcross, finaler
06.05-09.00 Curling, herrar, grundspel
07.30-09.10 Längdskidor, damer, 10 km fristil
08.40-11.00 Ishockey, herrar, grundspel Norge - Sverige
08.40-11.00 Ishockey, damer, grundspel Ryssland - Finland
12.00-13.15 Freestyle, damer, hopp, kval
12.00-14.00 Skidskytte, herrar, distans, 20 km
12.00-14.10 Skridsko, herrar, 10 000 m, individuellt
12.05-15.00 Curling, damer, grundspel
13.10-15.30 Ishockey, herrar, grundspel Tjeckien - Sydkorea, Schweiz - Kanada
13.30-14.45 Rodel, lag, stafett

Fredagen den 16 februari

01.05-04.00 Curling, herrar, grundspel
01.30-03.55 Skeleton, herrar, heat 3 och 4
02.00-03.00 Snowboard, damer, snowboardcross, seedningsrunda
02.00-06.30 Konståkning, herrar, korta programmet
04.10-06.30 Ishockey, herrar, grundspel USA - Slovakien
04.15-05.00 Snowboard, damer, snowboardcross, finaler
06.05-09.00 Curling, damer, grundspel
07.00-08.45 Längdskidor, herrar, 15 km fristil
08.40-11.00 Ishockey, herrar, grundspel Ryssland - Slovenien
12.00-13.10 Freestyle, damer, hopp, final
12.00-13.35 Skridsko, damer, 5 000 m, individuellt
12.05-15.00 Curling, herrar, grundspel
12.20-14.10 Skeleton, damer, heat 1 och 2
13.10-15.30 Ishockey, herrar, grundspel Finland - Norge, Sverige - Tyskland
13.30-14.35 Backhoppning, herrar, stora backen, kval

Lördagen den 17 februari

01.05-04.00 Curling, damer, grundspel
02.00-03.25 Freeski, damer, slopestyle, kval
02.00-06.25 Konståkning, herrar, fritt program
03.00-05.10 Alpint, damer, super-G
04.10-06.30 Ishockey, herrar, grundspel Kanada - Tjeckien
04.10-06.30 Ishockey, damer, kvartsfinal
05.00-06.15 Freeski, damer, slopestyle, finaler
06.05-09.00 Curling, herrar, grundspel
08.40-11.00 Ishockey, herrar, grundspel Sydkorea - Schweiz
08.40-11.00 Ishockey, damer, kvartsfinaler
10.30-11.40 Längdskidor, damer, 4x5 km, stafett
11.00-13.55 Short track, damer 1 500 m final, herrar 1 000 m final
12.00-13.15 Freestyle, herrar, hopp, kval
12.05-15.00 Curling, damer, grundspel
12.15-13.10 Skidskytte, damer, 12,5 km, masstart
12.20-14.25 Skeleton, damer, heat 3 och 4
13.10-15.30 Ishockey, herrar, grundspel Slovenien - Slovakien
13.30-14.45 Backhoppning, herrar, stora backen, final

Söndagen den 18 februari

01.05-04.00 Curling, herrar, grundspel
02.00-03.45 Freeski, herrar, slopestyle, kval
02.15-04.15 Alpint, herrar storslalom, åk 1
04.10-06.30 Ishockey, herrar, grundspel Tyskland - Norge
04.10-06.30 Ishockey, damer, placeringsmatcher
05.15-06.35 Freeski, herrar, slopestyle, finaler
05.45-07.25 Alpint, herrar, storslalom, åk 2
06.05-09.00 Curling, damer, grundspel
07.15-09.05 Längdskidor, herrar, 4x10km, stafett
08.40-11.00 Ishockey, herrar, grundspel Tjeckien - Schweiz
08.40-11.00 Ishockey, damer, placeringsmatcher
12.00-13.25 Freestyle, herrar, hopp, final
12.00-14.00 Skridsko, herrar lag jaktstart kval, damer 500 m individuellt
12.05-14.45 Bob, tvåmanna, heat 1 och 2
12.05-15.00 Curling, herrar, grundspel
12.15-13.15 Skidskytte, herrar, 15 km, masstart
13.10-15.30 Ishockey, herrar, grundspel Sverige - Finland

Måndagen den 19 februari

01.05-04.00 Curling, damer, grundspel
01.30-04.30 Snowboard, damer, big air, kval
02.00-03.15 Freeski, damer, halfpipe, kval
02.00-05.45 Konståkning, isdans, korta programmet
05.10-07.30 Ishockey, damer, semifinal
06.05-09.00 Curling, herrar, grundspel
12.00-14.00 Skridsko, damer lag jaktstart kval, herrar 500 m individuellt
12.05-15.00 Curling, damer, grundspel
12.15-14.45 Bob, tvåmanna, heat 3 och 4
13.10-15.30 Ishockey, damer, semifinal
13.30-15.20 Backhoppning, herrar, lag, stora backen

Tisdagen den 20 februari

01.05-04.00 Curling, herrar, grundspel
02.00-05.35 Konståkning, isdans, fria danser
02.30-03.40 Freeski, damer, halfpipe, final
04.10-06.30 Ishockey, herrar, åttondelsfinal
04.10-06.30 Ishockey, damer, placeringsmatcher
05.00-06.40 Freeski, herrar, halfpipe, kval
06.05-09.00 Curling, damer, grundspel
08.40-11.00 Ishockey, herrar, åttondelsfinal
08.40-11.00 Ishockey, damer, placeringsmatcher
11.00-13.00 Short track, damer 1 000 m kval, herrar 500 m kval, damer 3 000 m stafett final
11.00-11.50 Nordisk kombination, ind. Gundersen, stora backen
12.05-15.00 Curling, herrar, grundspel
12.15-13.45 Skidskytte, mixed, stafett
12.50-14.45 Bob, damer, heat 1 och 2
13.10-15.30 Ishockey, herrar, åttondelsfinaler
13.45-14.30 Nordisk kombination, ind. Gundersen, 10 km

Onsdagen den 21 februari

01.05-04.00 Curling, damer, grundspel
01.30-04.45 Snowboard, herrar, big air, kval
02.00-06.30 Konståkning, damer, korta programmet
03.00-05.10 Alpint, damer, störtlopp
03.30-04.15 Freestyle, herrar, skicross, seedningsrunda
04.10-06.30 Ishockey, herrar, kvartsfinal
05.15-06.40 Freestyle, herrar, skicross, finaler
06.05-09.00 Curling, herrar, grundspel
08.40-11.00 Ishockey, herrar, kvartsfinal
08.40-11.00 Ishockey, damer, bronsmatch
09.00-10.30 Längdskidor, sprintstafett, damer och herrar, kval
11.00-12.15 Längdskidor, sprintstafett, damer och herrar, finaler
12.00-15.00 Skridsko, damer/herrar, lag, finaler
12.05-15.00 Curling, damer, grundspel
12.40-14.45 Bob, damer, heat 3 och 4
13.10-15.30 Ishockey, herrar, kvartsfinaler

Torsdagen den 22 februari

01.05-04.00 Curling, skiljeomgångar
02.15-03.30 Alpint, herrar, slalom, åk 1
03.30-04.40 Freeski, herrar, halfpipe, final
04.00-05.30 Snowboard, damer/herrar, parallellstorslalom, kval
05.10-08.00 Ishockey, damer, final
05.45-07.25 Alpint, herrar slalom, åk 2
08.30-09.20 Nordisk kombination, lag, Gundersen, stora backen
11.00-13.45 Short track, herrar 500 m final, damer 1 000 m final, herrar 5 000 m stafett final
11.20-12.05 Nordisk kombination, lag, Gundersen 4x5 km
12.05-15.00 Curling, herrar, semifinaler
12.15-13.45 Skidskytte, damer, stafett, 4x6 km

Fredagen den 23 februari

01.30-03.00 Snowboard, damer, big air, final
02.00-06.10 Konståkning, damer, fritt program
03.00-04.30 Alpint, damer, kombination, störtlopp
03.30-04.15 Freestyle, damer, skicross, seedningsrunda
05.15-06.40 Freestyle, damer, skicross, finaler
06.30-07.40 Alpint, damer, kombination, slalom
07.35-10.30 Curling, herrar, bronsmatch
08.40-11.00 Ishockey, herrar, semifinal
11.00-12.55 Skridsko, herrar, 1 000 m, final
12.05-15.00 Curling, damer, semifinaler
12.15-13.45 Skidskytte, herrar, stafett, 4x7,5 km
13.10-15.30 Ishockey, herrar, semifinal

Lördagen den 24 februari

01.30-04.00 Bob, fyrmanna, heat 1 och 2
02.00-03.30 Snowboard, herrar, big air, final
03.00-05.00 Alpint, lagtävling
04.00-06.15 Snowboard, damer/herrar, parallellstorslalom final
06.00-09.00 Längdskidor, herrar, 50 km, masstart
07.35-10.30 Curling, herrar, final
12.00-15.00 Skridsko, damer/herrar, masstart
12.05-15.00 Curling, damer, bronsmatch
13.10-16.00 Ishockey, herrar, bronsmatch

Söndagen den 25 februari

01.05-04.00 Curling, damer, final
01.30-04.00 Bob, fyrmanna, heat 3 och 4
01.30-04.00 Konståkning, galashow
05.10-08.00 Ishockey, herrar, final
07.15-09.15 Längdskidor, damer, 30 km, masstart
12.00-14.00 Avslutning

Partners