Tävlingsprogram

Tiderna är svenska tider.

Torsdagen den 8 februari

01.00-03.15 Curling, mixed dubbel, round robin
12.00-14.15 Curling, mixed dubbel, round robin
13.30-14.35 Backhoppning, herrar normalbacke kval

Fredagen den 9 februari

00.30-02.45 Curling, mixed dubbel, round robin
02.00-04.30 Freestyle, herrar/damer puckelpist kval
02.00-05.25 Konståkning, Lagtävling, herrar och par kortprogram
05.30-07.45 Curling, mixed dubbel, round robin
12.00-14.35 Invigning

Lördagen den 10 februari

01.00-03.15 Curling, mixed dubbel, round robin
02.00-06.30 Snowboard, herrar slopestyle kval
08.15-09.15 Längdskidor, damer skiathlon
08.30-11.00 Ishockey, damer grundspel
11.00-13.50 Short track, herrar 1500m final, damer 500m kval, damer 3000m stafett kval
11.10-14.45 Rodel, herrar enmans heat 1 och 2
12.00-13.55 Skridsko, damer 3000m individuellt
12.00-14.15 Curling, mixed dubbel, round robin
12.15-13.35 Skidskytte, damer 7,5km sprint
13.00-15.30 Ishockey, damer grundspel
13.35-15.30 Backhoppning, herrar normalbacke final

Söndagen den 11 februari

01.00-03.15 Curling, mixed dubbel, round robin
02.00-06.35 Konståkning, lagtävling, isdans och damer, korta program, par fritt program
02.00-07.30 Snowboard, herrar slopestyle final, damer slopestyle kval
03.00-05.10 Alpint, herrar störtlopp
07.15-09.15 Längdskidor, herrar skiathlon
08.00-10.40 Skridsko, herrar 5000 m individuellt
08.30-11.00 Ishockey, damer grundspel
10.50-14.45 Rodel, herrar enmans heat 3 och 4
11.30-14.40 Freestyle, damer puckelpist final
12.00-14.15 Curling, mixed dubbel, skiljeomgångar
12.15-13.40 Skidskytte, herrar 10 km sprint
13.00-15.30 Ishockey, damer grundspel

Måndagen den 12 februari

01.00-03.15 Curling, mixed dubbel, semifinaler
02.00-03.40 Snowboard, damer slopestyle final
02.00-05.10 Konståkning, lagtävling, herrar, damer och isdans fritt program
02.15-07.25 Alpint, damer storslalom
05.30-07.00 Snowboard, damer halfpipe kval
08.30-11.00 Ishockey, damer grundspel
11.10-13.50 Skidskytte, damer 10 km och herrar 12,5 km jaktstart
11.30-14.50 Freestyle, herrar puckelpist final
11.50-14.45 Rodel, damer enmans, heat 1 och 2
12.00-14.15 Curling, mixed dubbel, semifinaler
13.00-15.30 Ishockey, damer grundspel
13.30-15.15 Skridsko, damer 1500m individuellt
13.50-15.25 Backhoppning, damer normalbacke final

Tisdagen den 13 februari

01.00-03.15 Curling, mixed dubbel, bronsmatch
02.00-06.00 Snowboard, damer halfpipe final, herrar halfpipe kval*
03.00-07.40 Alpint, herrar kombination*
08.30-11.00 Ishockey, damer grundspel
09.30-13.50 Längdskidor, damer/herrar sprint klassiskt
11.00-13.30 Short track, damer 500 m final, herrar 1000m kval, herrar 5000m stafett kval
11.30-14.45 Rodel, damer enmans, heat 3 och 4
12.00-13.50 Skridsko, herrar 1500 m individuellt
12.00-14.15 Curling, mixed dubbel, final
13.00-15.30 Ishockey, damer grundspel

Onsdagen den 14 februari

01.00-04.00 Curling, herrar, round robin
02.00-05.25 Konståkning, par korta programmet
02.15-06.55 Alpint, damer slalom
02.30-04.00 Snowboard, herrar halfpipe final
04.00-06.30 Ishockey, damer grundspel
06.00-09.00 Curling, damer, round robin
07.00-10.30 Nordisk kombination, ind. Gundersen normalbacke + 10 km
08.30-11.00 Ishockey, damer grundspel
11.00-12.45 Skridsko, damer 1000 m individuellt
12.00-15.00 Curling, herrar, round robin
12.05-14.00 Skidskytte, damer 15 km individuellt
12.20-14.45 Rodel, tvåmanna
13.00-15.30 Ishockey, herrar grundspel

Torsdagen den 15 februari

01.00-04.00 Curling, damer, round robin
02.00-04.25 Skeleton, herrar heat 1 och 2
02.00-05.50 Snowboard, herrar snowboardcross
02.30-05.45 Konståkning, par fritt program
03.00-05.10 Alpint, herrar super-g
04.00-06.30 Ishockey, herrar grundspel
04.00-06.30 Ishockey, damer grundspel
06.00-09.00 Curling, herrar, round robin
07.30-09.10 Längdskidor, damer 10 km fristil
08.30-11.00 Ishockey, herrar grundspel
08.30-11.00 Ishockey, damer grundspel
12.00-13.15 Freestyle, damer, areals kval
12.00-14.00 Skidskytte, herrar 20 km individuellt
12.00-14.10 Skridsko, herrar 10000m individuellt
12.00-15.00 Curling, damer, round robin
13.00-15.30 Ishockey, herrar grundspel
13.00-15.30 Ishockey, herrar grundspel
21.30-14.45 Rodel, lagstafett

Fredagen den 16 februari

01.00-04.00 Curling, herrar, round robin
01.30-03.55 Skeleton, herrar heat 3 och 4
02.00-05.00 Snowboard, damer snowboardcross
02.00-06.30 Konståkning, herrar korta programmet
04.00-06.30 Ishockey, herrar grundspel
06.00-09.00 Curling, damer, round robin
07.00-08.45 Längdskidor, herrar 15 km fristil
08.30-11.00 Ishockey, herrar grundspel
12.00-13.00 Freestyle, damer aerials final
12.00-13.35 Skridsko, damer 5000m individuellt
12.00-15.00 Curling, herrar, round robin
12.20-14.10 Skeleton, damer heat 1 och 2
13.00-15.30 Ishockey, herrar grundspel
13.00-15.30 Ishockey, herrar grundspel
13.30-14.35 Backhoppning, herrar stora backen kval

Lördagen den 17 februari

01.00-04.00 Curling, damer, round robin
02.00-06.15 Freeskii damer slopestyle
02.00-06.25 Konståkning herrar fritt program
03.00-05.10 Alpint damer super-g
04.00-06.30 Ishockey, herrar grundspel
04.00-06.30 Ishockey, damer kvartsfinaler
06.00-09.00 Curling, herrar, round robin
08.30-11.00 Ishockey, herrar grundspel
08.30-11.00 Ishockey, damer kvartsfinaler
10.30-11.40 Längdskidor, damer 4x5km stafett
11.00-13.55 Short track, damer 1500m final, herrar 1000m final
12.00-13.15 Freestyle, herrar aerials kval
12.00-15.00 Curling, damer, round robin
12.15-13.10 Skidskytte, damer 12,5km masstart
13.00-15.30 Ishockey, herrar grundspel
13.00-15.30 Ishockey, herrar grundspel
13.30-14.45 Backhoppning, herrar stora backen final

Söndagen den 18 februari

01.00-04.00 Curling, herrar, round robin
02.00-06.35 Freeskii herrar slopestyle
02.15-07.25 Alpint, herrar storslalom
04.00-06.30 Ishockey, herrar grundspel
04.00-06.30 Ishockey, damer klassificieringsspel
06.00-09.00 Curling, damer, round robin
07.15-09.05 Längdskidor, herrar 4x10km stafett
08.30-11.00 Ishockey, herrar grundspel
08.30-11.00 Ishockey, damer klassificieringsspel
12.00-13.25 Freestyle, herrar aerials final
12.00-14.00 Skridsko, herrar lag jaktstart kval, damer 500m individuellt
12.00-15.00 Curling, herrar, round robin
12.05-14.45 Bob, tvåmanna heat 1 och 2
12.15-13.15 Skidskytte, herrar 15 km masstart
13.00-15.30 Ishockey, herrar grundspel
13.00-15.30 Ishockey, herrar grundspel

Måndagen den 19 februari

01.00-04.00 Curling, damer, round robin
01.30-04.30 Snowboard, damer big air, kval
02.00-03.15 Freeskii, damer halfpipe kval
02.00-05.45 Konståkning, isdans korta programmet
06.00-09.00 Curling, herrar, round robin
08.30-11.00 Ishockey, damer semifinal
12.00-14.00 Skridsko, damer lag jaktstart kval, herrar 500m individuellt
12.00-15.00 Curling, damer, round robin
12.15-14.45 Bob, tvåmanna heat 3 och 4
13.00-15.30 Ishockey, damer semifinal
13.30-15.20 Herrar lag, stora backen

Tisdagen den 20 februari

01.00-04.00 Curling, herrar, round robin
02.00-05.35 Konståkning isdans fria danser
02.30-06.40 Freeskii damer halfpipe final, herrar halfpipe kval
04.00-06.30 Ishockey, herrar playoff
04.00-06.30 Ishockey, damer klassificieringsspel
06.00-09.00 Curling, damer, round robin
08.30-11.00 Ishockey, herrar playoff
08.30-11.00 Ishockey, damer klassificieringsspel
11.00-13.00 Short track, damer 1000m kval, herrar 500m kval, damer 3000m stafett final
11.00-14.30 Nordisk kombination, ind. Gundersen stora backen + 10 km
12.00-15.00 Curling, herrar, round robin
12.15-13.45 Skidskytte, mixed stafett
12.50-14.45 Bob, damer heat 1 och 2
13.00-15.30 Ishockey, herrar playoff
13.00-15.30 Ishockey, herrar playoff

Onsdagen den 21 februari

01.00-04.00 Curling, damer, round robin
01.30-04.45 Snowboard, herrar big air, kval
02.00-06.30 Konståkning damer korta programmet
03.00-05.10 Alpint, damer störtlopp
03.30-06.40 Freestyle, herrar skicross
04.00-06.30 Ishockey, herrar kvartsfinaler
06.00-09.00 Curling, herrar, round robin
08.30-11.00 Ishockey, herrar kvartsfinaler
09.00-12.15 Längdskidor, teamsprint damer och herrar
12.00-15.00 Curling, damer, round robin
12.00-15.00 Skridsko, damer/herrar lag finaler
12.40-14.45 Bob, damer heat 3 och 4
13.00-15.30 Ishockey, herrar kvartsfinaler
13.00-15.30 Ishockey, herrar kvartsfinaler

Torsdagen den 22 februari

01.00-04.00 Curling, skiljeomgångar
02.15-07.10 Alpint, herrar slalom
03.30-04.40 Freeskii, herrar halfpipe final
04.00-05.30 Snowboard, damer/herrar parallellstorslalom kval
08.30-11.00 Ishockey, damer bronsmatch
08.30-12.05 Nordisk kombination, Lag Gundersen stora backen + 4x5 km
11.00-13.45 Short track, herrar 500m final, damer 1000m final, herrar 5000m stafett final
12.00-15.00 Curling, herrar, semifinaler
12.15-13.45 Skidskytte, damer stafett 4x6km
13.00-15.55 Ishockey, damer final

Fredagen den 23 februari

01.00-04.00 Curling, damer, semifinaler
02.00-03.00 Snowboard, damer big air, final
02.00-06.10 Konståkning, damer fritt program
03.00-07.10 Alpint, damer kombination
03.30-06.40 Freestyle, damer skicross
08.30-11.00 Ishockey, herrar semifinal
11.00-12.55 Skridsko, herrar 1000m final
12.00-15.00 Curling, herrar, bronsmatch
12.15-13.45 Skidskytte, herrar stafett 4x7,5km
13.00-15.30 Ishockey, herrar semifinal

Lördagen den 24 februari

01.00-04.00 Curling, herrar, final
01.30-04.00 Bob, fyrmanna, heat 1 och 2
02.00-03.30 Snowboard, herrar big air, final
03.00-05.00 Alpint, lagtävling
04.00-06.15 Snowboard, damer/herrar parallellstorslalom final
05.30-08.30 Längdskidor, herrar 50 km masstart
12.00-15.00 Curling, damer, bronsmatch
12.00-15.00 Skridsko, damer/herrar masstart
13.00-15.55 Ishockey, herrar bronsmatch

Söndagen den 25 februari

01.00-04.00 Curling, damer, final
01.30-04.00 Bob, fyrmanna, heat 3 och 4
01.30-04.00 Konståkning, galashow
07.00-10.00 Ishockey, herrar final
07.15-09.15 Längdskidor, damer 30 km masstart
13.00-15.30 Avslutning

Partners