Resursteam

SOK:s Resursteam är specialister på olika områden och arbetar nära med aktiva och tränare inom Topp- & talangprogrammet.

Fysträning

  • Rickard Nilsson
  • Träningsrådgivare, koordinator
  • Telefon: +46 (0) 8-402 12 92
  • Mobil: +46 (0) 705-70 56 88
  • E-post: rickard.nilsson@sok.se
  • Jesper Sjökvist
  • Träningsrådgivare
  • Telefon: +46 (0) 8-402 68 12
  • Mobil: +46 (0) 703-68 44 48
  • E-post: jesper.sjokvist@sok.se
  • Leif Larsson
  • Träningsrådgivare
  • Telefon: +46 (0) 8-402 12 95
  • Mobil: +46 (0) 702-27 63 63
  • E-post: leif.larsson@sok.se
  • Jörgen Sandberg
  • Träningsrådgivare och sjukgymnast
  • Mobil: +46 (0) 706-20 00 01
  • E-post: jorgen.sandberg@sok.se
  • Dimitrios Panagiotopoulos
  • Träningsrådgivare
  • Mobil: +46 (0) 703-56 91 51
  • E-post: dimman@sok.se

Utveckling

  • Hans-Christer Holmberg
  • Utvecklingschef
  • Mobil: +46 (0) 704-05 89 60
  • E-post: hc.holmberg@sok.se
  • Mårten Fredriksson
  • Projektledare
  • Telefon: +46 (0) 8 402 12 97
  • Mobil: +46 (0) 706-03 29 12
  • E-post: marten.fredriksson@sok.se
  • Nicky Lukic
  • Video
  • Mobil: +46 (0) 730-59 46 67
  • E-post: nikola.lukic@sok.se
  • Lars Ljung
  • Video
  • Mobil: +46 (0) 702-07 11 07
  • E-post: lars.ljung@sok.se
  • Tomas Mårtensson
  • Teknisk utveckling
  • Mobil: +46 (0) 706-61 80 56
  • E-post: tomas.martensson@sok.se
  • Lorentz Söderhielm
  • Teknisk utveckling
  • E-post: lorentzcold@gmail.com

Nutrition

  • Linda Bakkman
  • Kostrådgivare, koordinator
  • Telefon: +46 (0) 8-402 12 96
  • Mobil: +46 (0) 732-06 14 47
  • E-post: linda.bakkman@sok.se
  • Stefan Pettersson
  • Kostrådgivare
  • Mobil: +46 (0) 702-05 47 51
  • E-post: stefan.pettersson@ped.gu.se
  • Stig Mattsson
  • Kostrådgivare
  • Mobil: +46 (0) 702-04 77 59
  • E-post: stigmattsson@live.com
  • Anna Melin
  • Kostrådgivare
  • Mobil: +46 (0) 732-62 97 14
  • E-post: aot@nexs.ku.dk
  • Per Lindius
  • Kock
  • Mobil: +46 (0) 705-73 28 69
  • E-post: per@allatidersmatlagare.se

Medicin

  • Bo Berglund
  • Medicinskt ansvarig och antidoping
  • Mobil: +46 (0) 706-58 31 29
  • E-post: bo.berglund@sok.se
  • Lykke Tamm
  • Läkare, ansvarig hälsokontroller
  • Mobil: +33 621 121 497
  • E-post: lykke@orange.fr
  • Per Andersson
  • Läkare, ansvarig akutlinan
  • Mobil: +46 (0) 730-44 80 54
  • E-post: per.andersson@sok.se
  • Angelica Hirschberg
  • Läkare, gynekolog
  • Mobil: +46 (0) 702-55 99 24
  • E-post: angelica.linden-hirschberg@karolinska.se
  • Peter Drugge
  • Sjukgymnast, ansvarig rehab
  • Mobil: +46 (0) 708-68 78 99
  • E-post: peter.drugge@sok.se

Prestationspsykologi och coaching

  • Olle Anfelt
  • Koordinator, Prestationspsykologi och coaching
  • Mobil: +46 (0) 705-62 09 39
  • E-post: olle.anfelt@sok.se
  • Christian Augustsson
  • Coaching
  • Mobil: +46 (0) 709-56 11 01
  • E-post: christian.augustsson@kau.se
  • Henrik Gustafsson
  • Prestationspsykologi
  • Mobil: +46 (0) 705-31 03 03
  • E-post: henrik.gustafsson@sok.se
  • Carolina Lundqvist
  • Prestationspsykologi
  • Mobil: +46 (0) 722-38 00 18
  • E-post: carolina.lundqvist@sok.se

Partners